Final Fantasia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Zack Fair
Zack Fair
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mύκονοοοοοςςςςς!!!!!!!!!!!!
http://powerrangers.forumgreek.com/forum.htm

Resident Evil 1 Empty Resident Evil 1

Τετ Ιουν 16, 2010 7:38 pm
Resident Evil 1 854.2
Σενάριο 10(Το σκηνικό μου θύμισε στη βίλα έντονα την ταινία "Η νύχτα των ζωντανών νεκρών". Τα boss anaconda,giant spider,καρχαρίας θύμισαν άλλες ταινίες τρόμου)
Γραφικά 8(Για την εποχή του ήταν απίστευτα. Ακόμα και τώρα σε κάνουν να ανατριχιάσεις)
Ηχος 10(Το γεγονός ότι στις βραδυνές σκοπιές δεν μπορούσα να το παίξω γιατί μπέρδευα τους ήχους με το περιβάλλον τα λέει όλα Resident Evil 1 Lol )
Xειρισμός 8(Το auto-aim λύπει δυστυχώς αλλά στην πορεία το συνήθισα. Οι κάμερα λειτουργεί σωστά πάντως.)
Gameplay 10(Σίγουρα το δυσκολότερο παιχνίδι της τριλογίας,λόγω των δυνατών bosses,των αναρίθμητων hunters και γενικά τα λίγα μέρη που μπορείς να σώζεις το παιχνίδι. Μην σπαταλάτε άσκοπα σφαίρες αλλιώς δεν σας βλέπω να το τερματίζετε)
Αντοχή 9(Ανάλογα το τι κάνετε θα δείτε διαφορετικό τέλος. Συνολικά υπάρχουν 18 εκδοχές και η πλοκή αλλάζει όταν παίζεται με
την Jill ή με τον Chris. Εφόσον έχετε όρεξη θα παίζετε 1-2 βδομάδες μέχρι να τα δείτε όλα. Εμένα μου πήρε 7,5 ώρες να το τερματήσω κυρίως γιατί είχα πρόβλημα προσανατολισμού στη βίλα και επειδή σκάρωσα λίγο με τους γρίφους.)
Γενικά 9.1(Ενά παιχνίδι σταθμός. Επηρέασε πάρα πολλά παιχνίδια στον τρόπο παιξίματος και ήταν το πρώτο που μας έκανε να
τρομάξουμε. Χωρίς αυτό δεν θα υπήρχε και το silent hill...)
Costascss
Costascss
Moderator
Moderator
Αριθμός μηνυμάτων : 755
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Athens

Resident Evil 1 Empty Απ: Resident Evil 1

Πεμ Οκτ 06, 2011 8:05 pm
Από τα αγαπημένα μου σενάρια.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης