Final Fantasia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Zack Fair
Zack Fair
Admin
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mύκονοοοοοςςςςς!!!!!!!!!!!!
http://powerrangers.forumgreek.com/forum.htm

Kamen Rider: Climax Heroes Fourze Empty Kamen Rider: Climax Heroes Fourze

Παρ Δεκ 16, 2011 12:36 pm
Kamen Rider: Climax Heroes Fourze Kamen+Rider+Climax+Heroes+Fourze+psp

Σενάριο 10 : Mακάρι να ήξερα γιαπωνέζικα να σας έλεγα λεπτομέρειες για το σενάριο. Το μόνο προφανές είναι πως οι Riders πλακώνονται μεταξύ τους και αυτό προσωπικά μου φτάνει
Ηχος 10 : Γνωστά κομμάτια από τις σειρές ακούγονται. Μπορείς να βάλεις και δικό σου soundtrack και να φτάσεις τον ήχο να είναι για 10
Γραφικά 10 : Πιστά μοντέλα των χαρακτήρων, όμορφα background
Ελεγχος 10 : Πολύ απλός. Πιο απλός και από το προηγούμενο παιχνίδι. Με τα τετράγωνο και Χ κάνεις απλές επιθέσεις, με τον Ο τις σπέσιαλ. Πατώντας τον αναλογικό προς τα κάτω γεμίζει η μπάρα ενέργειας. Αν την πας στο φουλ κάνεις τελική επίθεση πατώντας τριγωνο,τετραγωνο,Χ και κύκλο. Σε κάποιους riders αλλάζεις μορφή πατώντας κύκλο και αναλογικό πρωτού γεμίσει η μπάρα. Στους riders από ryuki αλλάζεις όπλα ανάλογα τι είναι highlighted.
Gameplay 8 : Yπάρχουν 2 modes. Το story mode οπού για τον κάθε rider κάνεις αποστολές. Πολεμάς άλλους riders σε 1 vs 1 ή 1 vs 2 ή 2 vs 2 tag team. Eπίσης έχει και αποστολές εναντίον του στρατού των shocker και γενικότερα των κακών. Ολοκληρώντας τις αποστολές για τον κάθε rider παίρνεις πόντους και σιγά σιγά ξεκλειδώνεις άλλους riders. 2ο mode είναι το arcade mode που αντιμετωπίζεις τους άλλους riders. Καθαρά fighting mode δηλαδή. 3ο mode είναι το Rider vs Rider όπου παίζεις μεμονομένους αγώνες της αρεσκείας σου και το 4ο είναι το Vs mode που αντιμετωπίζεις φίλους σου. Ακρώς εθιστικό το story mode και πολύ απλό πλέον να ξεκλειδώσεις τους πάντες. Eξαιρετική προσθήκη το tag team και πολύ ευχάριστο ο μεγάλος αριθμός riders για επιλογή
Αντοχή στο χρόνο 7 : Ολοκλήρωσα το story mode μέσα σε 3 μέρες, ξεκλειδώντας τους πάντες μέσα 6 περίπου ώρες. Πλέον μόνο arcade έχω να παίζω. Απογοητευτικό. Μόνο από πώρωση που θα έχω δει περισσότερες σεζόν ή αν τύχει να παίξω με κανέναν φίλο θα επιστρέψω στο παιχνίδι...Γιατί τόσο μικρής διάρκειας το story mode ρε γαμώτο? Γιατί να έχουν πολλοί riders μία μόνο αποστολή?


Γενικά 9,1 : Το καλύτερο kamen rider παιχνίδι που έχω παίξει. Θα ξετρελάνει τους φανς και μη

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης